Lista aktualności Lista aktualności

"Śladami św. Jerzego"

Rok 2016 jest rokiem wielkiego Jubileuszu. Wszystkim pracownikom naszej jednostki w codziennej odpowiedzialnej pracy przyświeca hasło zgodnie z którego przesłaniem chrzest Polski był źródłem chrześcijańskiej tożsamości leśników.

Dlatego między innymi w dniach 15-16 września 2016 roku obyła się wycieczka dla pracowników ZSLP Białogard oraz ich rodzin pod nazwą "Śladami św. Jerzego".

Celem wycieczki było poznanie przesłania świętego Jerzego a także miejsc jego kultu, w tym  Bazyliki Św. Jerzego w Pradze, Kościół pw. św. Jerzego we Wrocławiu-Popowicach, kościół pod wezwaniem św. Jerzego, w Gnieźnie zlokalizowany na samym szczycie Wzgórza Lecha i inne. Zwiedzenie archikatedry gnieźnieńskiejz przewodnikiem wywarło na wszystkich niezapomniane wrażenie.

W trakcie wycieczki uczestnicy zapoznani zostali z fragmentami interesującej książki „Legenda. Kanon i transformacje. Św. Jerzy w polskiej kulturze ludowej" ( autor: Ewa Kosowska)

W trakcie wycieczki zwiedziliśmy również zakład produkcyjny Sklejka-Eko w Ostrowie Wielkopolskim zajmujący się produkcja sklejki. Ta szkoleniowa część naszej wyprawy spotkała się z dużym zainteresowaniem jej uczestników.

Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia zdjęć które można znaleźć pod tym linkiem GALERIA