Położenie Położenie

Termosy na napoje i posiłki

Termosy ESBIT są wykonane ze stali nierdzewnej. Od zewnątrz pokryte są czarną powłoką antypoślizgową. Wewnątrz, termos powleczony jest warstwą zawierającą jony srebra o działaniu antybakteryjnym; warstwa ta podnosi właściwości termiczne termosu.

Smukły i zgrabny kształt umożliwia umieszczenie termosu w raportówce lub torbie leśnika (oferowanej także przez naszą jednostkę).

Termos długo utrzymuje temperaturę płynów dzięki próżni pomiędzy ściankami. Próżnia – jak powszechnie wiadomo – nie przewodzi ciepła, i to dzięki niej termos może służyć zarówno do przechowywania płynów gorących jak i zimnych. Niezależnie od tego czy wlano świeżo zaparzoną herbatę czy też mocno zmrożony napój zapewniony we własnym zakresie lub – co bardziej prawdopodobne – zapewniony przez pracodawcę, ożywczy płyn nawet po wielu godzinach będzie miał temperaturę zbliżoną do początkowej.

Esbit – niemiecka firma istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit’a było paliwo stałe, w produkcji którego firma stała się światowym liderem. Z czasem nastąpiło poszerzenie oferty - najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe. Dziś Esbit rozpoznawany i ceniony jest głównie ze względu na wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka, że często określa się je mianem „paliwa Esbit”.
Z oferty firmy korzystają między innymi określone grupy odbiorców wykonujące obowiązki zawodowe w terenie, w tym jednostki wojskowe, służby ratownicze, pracownicy Lasów oraz wykonujących prace na rzecz Lasów, a także „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor’u.

Cena i dostępne modele znajdują się w zakładce cenniki: link